#Gökten Dondurma Yağsa - Algida


Türkiye yarışıyor. #GöktenDondurmaYağsa hashtagiyle Twitter'da şehrinin adını tweetle, en çok tweet alan 5 şehre dondurma yağsın! diyerek yola çıktık Nisan başı. 
Tüm Türkiye genelinde atılan tweetler ile belirlenen 6 şehir de gökten dondurma yağdırdık.
Projede 3 farklı atış ekibikullanıldı. Toplam 23.000 dondurma havadan proparaşütle atıldı. 
Atış ekiplerinden ilki tabi ki " paramotor sistemli yamaç paraşütü " idi. 
Atış ekiplerinden ikincisi " sürpriz kutu " ekibi idi .  
Üçüncü ekibimiz ise Gerilla oldu. 

Algida 'nın " # Gökten Dondurma Yağsa " etkinliğinin ilk ayağı Antalya da gerçekleşti. Antalya Migros AVM de gerçekleşen etkinlik boyunca Algida Balonuna bağlı Sürpriz kutu dan 1000 lerce dondurma pro-paraşütler ile ziyaretçilerle buluştu. 

Aynı zamanda sahaya kurulan sahnede çocuklar kinect oyunlarıyla yarışarak , karaoke yaparak dondurmalar kazandılar

5M Migros ta gün boyu devam eden etkinlik haricinde iki paramotor Antalyanın farklı noktalarına gün boyunca pro-paraşütler ile dondurma dağıttılar. 

Ayrıca bir gerilla ekibimiz Antalya'daki çeşitli alışveriş noktalarından dış cephelerinden, yüksek binalardan pro-paraşütlerle dondurma dağıttılar 

Algida 'nın " # Gökten Dondurma Yağsa " etkinliğinin ikinci ayağı 23 Nisan tarihinde Ankara 'da gerçekleşti. Ankara ANKAMALL AVM de gerçekleşen etkinlik boyunca Algida Balonuna bağlı Sürpriz kutu dan 1000 lerce dondurma pro-paraşütler ile ziyaretçilerle buluştu. 

Aynı zamanda AVM bahçesine kurulan sahnede çocuklar kinect oyunlarıyla yarışarak , karaoke yaparak dondurmalar kazandılar.

Ankara ANKAMALL AVM de gün boyu devam eden etkinlikler haricinde bir paramotor Ankara'nın farklı noktalarına gün boyunca pro-paraşütler ile dondurma dağıttı. 

Ayrıca bir gerilla ekibimiz Ankara'daki çeşitli okullarda gerçekleşen  23 Nisan kutlamalarına katıldı ve okullara renk kattı. Gün boyunca Ankara'nın trafiğe kapalı en kalabalık  sokaklarına pro-paraşütler ile dondurma yağdırıldı.

Algida 'nın " # Gökten Dondurma Yağsa " etkinliğinin üçüncü ayağı 26-27 Nisan tarihlerinde İzmir 'de gerçekleşti. 26 Nisan Cumartesi günü bir paramotor Alsancak civarını , diğer paramotor Bostanlı ve Karşıyaka civarını dondurma yağmuruna tuttu.

27 Nisan Pazar günü Balçova Kipa AVM de gerçekleşen etkinlik boyunca Algida Balonuna bağlı Sürpriz kutu dan 1000 lerce dondurma pro-paraşütler ile ziyaretçilerle buluştu. 

Aynı zamanda sahaya kurulan sahnede çocuklar kinetic önünde yarışarak , karaoke yaparak dondurmalar kazandılar

Balçova Kipa AVM de gün boyu devam eden etkinlik haricinde bir paramotor İzmirin farklı noktalarına gün boyunca pro-paraşütler ile dondurma dağıtmaya devam etti. 

Ve tabikii gerilla ekibimiz İzmir'de , Kıbrıs şehitleri caddesinde , Karşıyaka çarşıda, Bayraklı çarşıda , Bornova merkezdeki çeşitli yüksek binalardan pro-paraşütlerle dondurma dağıttılar ortalığı şenlik havasına çevirdiler.

Algida 'nın " # Gökten Dondurma Yağsa " etkinliğinin dördüncü ayağı 30 Nisan tarihinde Gaziantep 'te gerçekleşti. Gaziantep Demokrasi Meydanında gerçekleşen etkinlik boyunca Algida Balonuna bağlı Sürpriz kutu dan 1000 lerce dondurma pro-paraşütler ile ziyaretçilerle buluştu. 

Aynı zamanda meydana kurulan sahnede çocuklar kinect oyunlarıyla yarışarak , karaoke yaparak dondurmalar kazandılar.

Demokrasi Meydanında gün boyu devam eden etkinlikler haricinde iki paramotor Gaziantep'in farklı noktalarına gün boyunca pro-paraşütler ile dondurma dağıttı. 

Ayrıca bir gerilla ekibimiz gün boyunca Gaziantep'teki trafiğe kapalı en kalabalık  sokaklarına yüksek binalardan pro-paraşütler ile dondurma yağdırdı. 

Algida 'nın " # Gökten Dondurma Yağsa " etkinliğinin beşinci ayağı 4 Mayıs  tarihinde Van 'da gerçekleşti. Van dan o kadar çok tweet düştüki IKARUS Event ekibi bir anda rotasını Van'a çevirdi. Van Atatürk Parkında gerçekleşen etkinlik boyunca Algida Balonuna bağlı Sürpriz kutu dan 1000 lerce dondurma pro-paraşütler ile ziyaretçilerle buluştu. 

Aynı zamanda parka kurulan sahnede çocuklar kinect oyunlarıyla yarışarak , karaoke yaparak dondurmalar kazandılar.

Atatürk Parkında gün boyu devam eden etkinlikler haricinde iki paramotor van'ın  farklı noktalarına gün boyunca yüzlerce pro-paraşütler ile dondurma dağıttı. 

Ayrıca bir gerilla ekibimiz Van'da gün boyunca Va'nın en kalabalık  sokaklarına pro-paraşütler ile dondurma yağdırıldı.