Pro-Paraşüt V2 - Türk Panent Enstitüsü Patenti


IKARUS Event etkinlik ajansı olarak 2000 yılından bu yana kullandığımız Pro-Paraşüt'ün ikinci versiyonun patenti Türk Patent Ofisinden tarafımıza ulaştı. Bilindiği gibi pro-paraşüt havadan hediye dağıtımı konusunda bir çok ödüle sahip bir etkinlik aracı. Pro-paraşüt şu zamana kadar bir çok firma adına outdoorda gerçekleşen etkinliklerin amiral gemisi durumunda. 

Arge çalışması geçen senin başında başlayan pro-paraşüt v2 'nin üretimine , 6 ay gibi uzun süren havadan promosyon atış denemeleri ve modelleme sürecinden ardından en doğru model üzerinden başlandı. İlk olarak Algida 2015 etkinliği sırasında kullanılan Pro-Paraşüt V2 kısa mesafelerde hızlı açılabilen ve çok daha dengeli irtifa kaybediş yeteneklerine sahip. Ayrıca üretim sırasındaki olası işçilik hata ihtimallerini 8 de 7 oranında azaltmakta. Yüksek adetli siparişleri çok daha hızlı teslim etme fırsatı da veren pro-paraşüt v2 nin en önemli göze çarpan özelliği ise maliyetinin v1 göre çok daha düşük oluşu. Tüm renk katacağı etkinliklere şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Pro-paraşüt V2  havadan reklam araçlarımızdan paramotor sistemli yamaç paraşütü, drone tipi sürpriz kutu,  balon tipi sürpriz kutu ve yerden fırlatma sistemimiz Pro-base ile kullanılmaktadır.