Ikarus Event olarak firmalarin pazarlama, tanitim, satis ve halkla iliskiler departmanlari ile içiçe çalisabilmekte, stratejik olarak firmalarin hedef noktalarinda dikkat çekici projeler, çok özel gösteriler ve canli performans partileri gerçeklestirmekteyiz. Elimizdeki çok etkili havacılık araçlarımızla GERİLLA MARKETİNG TARZINDA çok özel projeler üretiyoruz.

IKARUS Event kurulduğu 1995 yılından bu yana ulusal ve uluslar arası markaların pazarlama, satis ve halkla ilişkiler departmanlari ile koordineli çalışmaktadır. Stratejik ve kreatif olarak firmalarin ürün/proje tanıtım planlarına dikkat çekici aktiviteler ekleyerek çalışmalarını desteklemektedir. Reklam sektöründe pek rastlanamayacak çok etkili havacılık araçları ile GERİLLA MARKETİNG alanında çok özel projeler üretmektedir.

IKARUS Event olarak çıkış noktamız şudur “ Her yer dolu peki ya Gökyüzü “ , Uçan her şey dikkat çeker. Gökyüzünde yükselen küçük bir balon bile hemen dikkatinizi çeker. IKARUS Event havacılık ile reklamı aynı noktada birleştirebilmiş çok dinamik bir ekiptir. Eğer yukarıda yani Gökyüzünde olmaya niyetlenirseniz işin ehli olmanız gerekmekte çünkü orada gerçekleştireceğiniz etkinliğinizin sınırları fizik ve doğa kuralları ile çizilmektedir.

IKARUS Event olarak tüm firma ve ajanslar ile koordineli çalışabilmektedir. 1988 yılından bu yana oluşmuş havacılık tecrübesi bu zamana kadar binlerce kişi ile paylaşılmıştır. Reklam dünyasındaki tüm kurum ve kuruluşlar ile aynı şekilde bu tecrübelerini paylaşmaya devam etmektedir. Bu yaklaşım ile IKARUS Event tüm projelere entegre olabilmektedir.

Etkili projelerin oluşabilmesi için çizgi dışına çıkmak illaki gerekir. Gökyüzünde yapacağınız her etkinlik tamamıyla çizgi dışılıktır. Çizgi dışılık her zaman herkesi biraz tedirgin etmektedir. Ama geri dönüşü de çizgi dışının her zaman çizgi içinden fazla olmuştur. IKARUS Event’in tecrübe ve profesyonelliğine dayanarak çizgi dışındaki duruşu stabildir.

Bu deneyimler eşliğinde IKARUS Event müşterisine şunu demektedir ;

Hayal edin; Gökyüzünde sadece siz ve bulutlar var. Bazen bulutlar da olmuyor.

Yani ;

Fikirlerinizi bizimle uçurun

Ikarus Event tarafından gerçekleşen " Pegasus Hava Taaruzu " çalışması Doğrudan Pazarlama İletişimliciler Derneği tarafından düzenlenen yarışmada İki konu da ödülle layık görülmüştür.

Ajans Müşteri Kampanya
1. Pegasus Hava Taarruzu Etkinlik
2. DSM Borusan Oto BMW Pitlane Park
3. Eser Hakim Bra Experience Mariachi Shot The House

P Promosyonel Pazarlama - P-2 Tek Mecralı veya Yerel Promosyon Kampanyası

Ajans Müşteri Kampanya
1. Youth Republic Ülker-Dido Dodileme Sendromu
2. Pegasus Pegasus Hava Taarruzu
3. Tribal Unilever Lipton Çay Köşesi
IKARUS Event aynı zamanda Türkiye Hava sporları Federasyonunda Yönetim kurulu ve teknik ve eğitim komitelerinde bir fiil görevlerine devam etmektedir. Kendi bünyesinde bir yamaç paraşütü okulu ve bir havacılık kulubü bulunmaktadır.

Şu zamana kadar IKARUS Event olarak birçok uluslararası organizasyon ve yarışma direktörlüğüne de imza atmıştır.

- 6. , 7., 8., 11 Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Organizasyonları, Pre PWC Dünya Yamaç Paraşütü Kupası Denizli, RedBull X-Alps Türkiye seçmeleri, ACROATTACK Dünya Yamaç Paraşütü Akrobasi Kupası gibi.

IKARUS Event ne tür hizmetler vermektedir ?
Kapalı ve/veya açık alanda, yeter ki teknik şartlar uygun olsun, 'havacılığın' enerjisini kullanmak isteyen müşterilere çok etkileyici projeler geliştirmektedir. Bu projeler ; - Lansman, Road Show, gerilla marketing veya doğrudan pazarlama çalışmaları.
- Zeplin ve Paramotor sistemli yamaç paraşütleri ile iç mekan ve dış mekan reklam uçuşları.
- Havadan Çekim ve Prodüksiyon hizmetleri.

Müşteri portföyü
Opet, Media Markt, C&A, Saturn Elektronik Mağazaları, Tefal, Intersport, Garanti Bankası, Forum İstanbul, Marmara Forum , Forum Gaziantep, Deichmann, Assos Kuyumculuk, Zippy, LC Waikiki, Markasport, Neo Marin AVM, Marmara Park AVM, Sanko Park AVM, Metrocity AVM, Torium AVM, Migros Antalya, Kent Meydanı AVM Bursa, Colors, Some Agency, IVME Marketing, DSM, Response Direct Marketting, Plus Marketting, Excel tanıtım, Effect, TUYAP , Go Organizasyon hizmet verdiğimiz ve beraber çalıştığımız isimlerden bazıları.