Uluslararası organizasyonlar - Etkinlik Organizasyonları

IKARUS Havacılık Kulübü Derneği 2008 yılında yamaç paraşütü eğitiminde ülkemizdeki en köklü kuruluş olan IKARUS Sportif Havacılık'ın bünyesindeki kurulmuş bir Dernek’tir. IKARUS Sportif Havacılık’ın Eğitmen kadrosu 1990’ın başlarında havacılık sporlarına başlamıştır ve 1993 yılından bu yana eğitim çalışmaları gerçekleştirerek bu sporun keyfini profesyonel bir bilinçle Türkiye geneline yaymayı hedeflemektedir. Bu amaçla IKARUS Havacılık 1500 den fazla insana eğitim vermiştir. Ayrıca IKARUS Sportif Havacılık 1998 yılından bu yana Amerikan Yamaç Paraşütü Birliği’ne (United States Hang Gliding Association - USHGA) bağlı bir yamaç paraşüt okuludur. Halen Ikarus Havacılık Kulübü Derneği çekirdek kadrosunu oluşturan 55 aktif sporcu bulunmaktadır. IKARUS Havacılık Ekibi Hava Sporları Federasyonu Yamaç Paraşütü Teknik Kurulu ve Türk Hava Kurumu Yamaç Paraşütü teknik Danışma Kurulu üyelikleri ile sporla ilgili yasal düzenlemelerin hazırlanmasında aktif olarak rol almaktadır.

IKARUS Ekibi yıllardır yoğun bir şekilde yurt dışından pilotları ve pilot adaylarını Türkiye’ye, İstanbul’a getirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalar arasında yabancı pilotlara ülkemizin uçuş noktaları hakkında uçuş rehberliği, yurt dışında düzenlenen yarışmalara takım olarak katılım, önemli uluslararası fuar ve festivallerde tanıtım çalışmaları, popüler uçuş noktalarına uçuş gezileri düzenleme yer almaktadır. Ayrıca IKARUS Ekibi ulusal ve uluslar arası yamaç paraşütü festivali, yamaç paraşütü akrobasi yarışması, yamaç paraşütü mesafe yarışması ve paramotor yarışması organizasyonu gibi teknik konulara tamamen hakim kadroya sahip ülkemizdeki tek Havacılık Kulübüdür.

Gerçekleştirilen Ulusal ve uluslararası yarışma organizasyonları;

2005 6. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları organizasyonu,
2006 7. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Organizasyonu,
2007 8. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Organizasyonu,
2007 Pre PWC Dünya Yamaç Paraşütü Mesafe Kupası hazırlık ayağı Denizli,
2007 Red Bull X Alps Macera Yarışı Türkiye elemeleri,
2008 ACROATTACK 08 Dünya Yamaç Paraşütü Akrobasi Kupası *
2011 Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası
2012 Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası
2013 Akşehir XC Şampiyonası
2013 Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası
2014 Akşehir XC Şampiyonası
2014 Turhal Mercimek tepe XC Şampiyonası

* Her yıl Dünya Sportif Havacılık Federasyonu ( FAI ) tarafından 5 adet Yamaç Paraşütü Akrobasi Yarışması organizasyonu onaylanır. Bu yarışmaların her biri ayrı bir ülkede yapılır. IKARUS Havacılık Ekibi 2008 yılında Ölüdeniz Beldesinde APWC resmi ayağı organizasyonu gerçekleştirmiştir. 2008 Yılında gerçekleşen yarışma hakkında davet edilen farklı ülkelerden 3 kişilik hakem heyeti organizasyonun başarısını FAI ( Uluslararası havacılık Federasyonu ) kurumuna verdikleri raporlarda teyit etmişlerdir. Çalışmanın hava çekimleri ve yer çekimleri IKARUS Event prodüksiyon ekibi tarafından yapılmış olup, hazırlanan yayın bantında en ufak bir değişilik yapılmadan eurosport 2 kanalında (https://vimeo.com/65224684) 3 kere yayınlanmıştır. Yayınlanan bu program ayrıca Eurosport kanalında yayınlanan ilk yamaç paraşütü müsabakası olma özelliği taşır.

detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin